projekt-bez-tytuluChyba nie ma osoby w dzisiejszym świecie, która żyjąc chodź odrobinę w social media nie wiedziałaby o istnieniu najbardziej prestiżowego magazynu modowego VOGUE. Wywodzi się on ze Stanów. Pierwszy egzemplarz został wydany w 1892 roku. Polska przez tyle lat mogła jedynie podziwiać zagraniczne edycje ( chodź nie brakowało w nich polskich akcentów). To się jednak zmieni! Już w marcu 2018 wyjdzie pierwszy numer VOGUE Polska z przewidzianym nakładem 150 tys. egzemplarzy! Tym samym, Polska dołączy do rodziny VOGUE jako 23 kraj, który wyda czasopismo we własnym języku. Co fajniejsze! Osoby odpowiedzialne za to przedsięwzięcie stawiają na sesje zdjęciowe, które będą wykonywane przez polskich fotografów, z polskimi modelkami na terenie Polski! Osoby pracujące do tej pory w innych magazynach modowych podkreślają, jak często mają zapytania z zagranicy o zrealizowane sesje zdjęciowe, które zostały opublikowane w magazynach. Jak się okazuje, pytają się właśnie o te sesje, które realizowane były w Polsce. Jako kraj, mamy wiele do zaoferowania w świecie mody. Polskie modelki tryumfują na wybiegach oraz sesjach zdjęciowych już od wielu lat. Projektanci zdobywają coraz większy poklask swoich kolekcji na europejskich tygodniach mody. Mamy również bardzo zdolnych artystycznie fotografów. Jako Polska i Polacy mamy światu mody wiele do zaoferowania. Przyszedł czas na nas i naszą twórczość oraz kreatywność, która będzie prezentowana na najwyższym poziomie, w najbardziej prestiżowym magazynie modowym VOGUE.

Kto będzie stał na czele tego jakże pasjonującego projektu? Same doświadczone i znane osoby!

REDAKTOR NACZELNY- Filip Niedenthal
Doświadczenie zdobywał jako redaktor naczelny „Esquire” oraz szef działu mody w „Harper’s Bazaar”.

ZASTĘPCA REDAKTORA NACZELNEGO-  Joanna Lorynowicz
Wieloletnia wicenaczelna „Twojego Stylu”.

DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCA- Justyna Markiewicz
Dotychczasowa wicedyrektor w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.

EDITOR- AT- LARGE- Małgorzata Biela.
Modelka oraz aktorka będzie współodpowiedzialna za koncepcję i realizację sesji, artykułów i wywiadów oraz za kontakty z branżą mody.

Wydawca polskiej edycji VOGUE- Katarzyna Kulczyk.
Druga od lewej

DYREKTOR ARTYSTYCZNY- Łukasz Aksamit.
To samo stanowisko dzierżył w magazynie „Glamour”.

DZIAŁ KULTURY- Anda Rottenberg.
Kuratorka sztuki, w latach 1993–2001 dyrektor Galerii Sztuki Zachęta.

DZIAŁ MODY- Daniela Agnelli.
Po lewej.
Włoszka mieszkająca w Londynie. Od lat współpracująca z VOGUE.

Współpracować z Danielą będzie dotychczasowa stylistka ELLE Karolina Gruszecka.

DZIAŁ REPORTAŻU- Hanna Rydlewska.
Do tej pory powiązana z portalem Gazeta.pl gdzie była szefową newsroomu. W VOGUE Polska będzie odpowiadać zarówno za dział reportażu, jak i portal Vogue.pl.

DZIAŁ URODY- Katarzyna Straszewicz,

Była redaktor urody w miesięcznikach „Votre Beauté” i „Pani”.

Skoro znamy już skład załogi Vogue nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać polskiego magazynu modowego na światowym poziomie. Podczas spotkania z domami mediowymi, Katarzyna Kulczyk zaznaczyła, że cena polskiej edycji magazynu nie będzie zaporowa (ufff… )
Zatem czy czekają nas jakiekolwiek minusy? Współpraca z tak prestiżowym magazynem to wyróżnienie dla każdej osoby biorącej udział we wspólnym projekcie. Trzymam mocno kciuki za ten projekt i jego powodzenie.  Tak na przekór polskiej- pesymistycznej mentalności.

NIECH SIĘ UDA! <3

Ściskam
logo-poziome-duzy-zloty-gradient

YouTube
Facebook
Instagram