lkjnhgbvfc
Witaj! Jeżeli dopiero co zaczynasz swoją przygodę z makijażem, ten wpis dedykowany jest właśnie tobie.
Poniżej przygotowałam dla Ciebie 10 zasad dobrego makijażu w pigułce!

DSC_6696

 1. Zanim przystąpisz do nałożenia makijażu, wpierw dokładnie oczyść twarz, a następnie nałóż krem nawilżający. Będzie stanowić to idealną bazę pod twój makijaż.
 2. Makijaż zawsze zaczynaj od pomalowania oczu, jeżeli cokolwiek nie wyjdzie, bądź ciemny cień osypie się na policzka, bez problemu będziesz mogła go usunąć, a następnie zaaplikować podkład na całej twarzy.
 3. Nie od razu Rzym zbudowano, tak samo nie od razu będziesz potrafiła wykonać smokey eye. Daj sobie czas! Staraj się używać jak najbardziej neutralnych kolorów, do póki nie dojdziesz do wprawy
 4. Przed tobą wieczorowe wyjście, chciałabyś aby twój makijaż był mocniejszy niż ten, który masz w ciągu dnia. Zacznij nakładać cienie od jaśniejszych po ciemniejsze. W ten sposób zakończysz aplikacje  dokładnie w tym momencie, w którym uznasz iż makijaż jest wystarczająco mocny.
 5. Mokre produkty stosuj na mokrą powierzchnię, suche na suchą powierzchnie. Co to znaczy? Jeżeli masz na twarzy nałożony podkład i chciałabyś nałożyć róż sypki bądź w kamieniu, wpierw przypudruj twarz, w innym razie zamiast naturalnych, ładnie roztartych rumieńców, będziesz mieć dwie okrągłe plamy na środku policzków.
 6. Zalotka to twój najlepszy przyjaciel w „otwieraniu oka’, jednak PAMIĘTAJ aby używać ja tylko i wyłącznie na nie wytuszowanych rzęsach!
 7. Aby idealnie wykonturować twarz bronzerem, wpierw przypudruj twarz pudrem transparentnym.
 8. Dobrze wytuszowane rzęsy to podstawa. jak i największe wyzwanie w makijażu, aby podczas tuszowania nie odbić rzęs na górnej powiece, przyłóż wizytówkę do linii rzęs- tak aby „oparły się” o wizytówkę, a następnie tuszuj je ku górze.
 9. Dodasz cerze promiennego blasku poprzez nałożenie beżowego, perłowego cieniu do powiek:
 • pod łukiem brwiowym
 • we wewnętrznych kącikach oczu
 • wzdłuż nosa
 • oraz nad górną wargą.

10. Aby makijaż utrzymał się idealnie przez cały dzień, przypudruj całą twarz pudrem przeciw błyszczeniu się, idealnie zbierze całe sebum ze strefy „T”. Jeżeli twoja skóra ma skłonności do świecenia się, w ciągu dnia użyj chusteczek matujących. Idealnie zbiorą nadmiar sebum, a ty będziesz mogła cieszyć się idealnym makijażem.

Poniżej możesz obejrzeć moich 10 zasad w wersji wideo

[youtube=http://youtu.be/ayB8lJbuYIs]

Są to podstawy makijażu, które dla większości z was są znane, jednak być może znajdzie się parę osób które właśnie takich porad potrzebowały, bądź część z was o nich kiedyś słyszała a ja wam o nich tylko przypomniałam? Dajcie znać które z powyższych rad przypadły wam najbardziej do gustu, bądź jakie zasady wy stosujecie z którymi chciałybyście się podzielić?

Daj mi znać  >> tutaj<<

heartsign2

 

 

YouTube
Facebook
Instagram