dsc_3777Wiem, że wiele z was czekało na ten wpis. JA RÓWNIEŻ nie mogłam się doczekać aż go napiszę! Czas na recenzję kolejnego eksperta Fashion Solutions- Skin Eksperta : https://fashionsolutions.eu/agnieszka-zielinska/
Moja pielęgnacja po wyjściu z mojego problemu:
https://fashionsolutions.eu/2015/07/19/moja-walka-o-idealna-cere/ była bardziej bądź mniej- przypadkowa. Trafiłam na produkty liści manuka Ziaji i… niby nie szkodziły ale też nie pomagały. W między czasie, również był obecny olejek arganowy i „koniecznie” do demakijażu płyn micelarny Garniera oraz waciki. Do czasu… do Grudnia ubiegłego roku w którym przeszłam szkolenie Skin Ekspert które prowadziła właśnie Agnieszka! Wybiła mi z głowy zarówno płyn micelarny jak i waciki. Wtedy też po raz pierwszy zapragnęłam pięknej cery, która bez makijażu wygląda równie pięknie co w. Postanowiłam zacząć wykonywać demakijaż olejkiem arganowym. Od dwóch miesięcy, moja skóra rzeczywiście nie przeszła ani jednego romansu czy to z wacikiem czy to z płynem miceralnym. Prowadzi się należycie! Była to jednak jedyna zmiana w mojej pielęgnacji, ponieważ chciałam poczekać właśnie na tę konsultację, aby mieć jasne wytyczne dot. kondycji mojej skóry. Jedyną rzeczą na którą się skusiłam, to laserowe odmładzanie skóry, niestety na 5 dni przed przyjazdem Agnieszki.( proszę, nie oceniaj! ) Przejdźmy do samej konsultacji która trwała godzinę zegarową.

WYWIAD
dsc_3740Kilku stronicowy formularz, którego wypełnienie zajmuje ok. 3min, pozwolił Agnieszce na wstępne zdiagnozowanie największych problemów skórnych oraz moich oczekiwań względem pielęgnacji czy kondycji skóry. Jednocześnie Agnieszka zadawała jeszcze bardziej szczegółowe pytania bazując na informacjach które napisałam w formularzu.
dsc_3839

MOJA DOTYCHCZASOWA PIELĘGNACJA
dsc_3770
Czyli przegląd mojej kosmetyczki pielęgnacyjnej. Wraz z wyjaśnieniem co i kiedy stosuję. Agnieszka po przeanalizowaniu składu kosmetyków (tak, ona ma to wszystko w jednym paluszku! :O ) oceniła czy kosmetyk jest odpowiedni czy powinnyśmy się z nim pożegnać. Tak, to była w 90% ta druga opcja. Olej arganowy pozostał jako jedyny.

TEST SKÓRY- VISIA
dsc_3817 dsc_3824Czyli test który mnie najbardziej intrygował. Urządzenie pozwala nam na „zeskanowanie” naszej twarzy z każdej z dwóch stron, oraz na wprost. Przy każdym ustawieniu sprawdzając naszą skórę w trzech różnych parametrach.

GŁÓWNE ATUTY SYSTEMU ANALISY SKÓRY VISIA:

  • Liczbowa diagnoza cech skóry. Pomiar wielkości przebarwień, plam dosłonecznych, starczych, obszarów zaczerwienionych (ocena stanu naczynek krwionośnych), zmarszczek, struktury skóry, wielkości i stanu porów,  porfiryn i fotouszkodzeń.
  • Porównanie kondycji skóry. Porównanie cech skóry kobiety lub mężczyzny do innych przypadków w tym samym wieku i o tym samym typie skóry.
  • Porównywalne zdjęcia. Zapewniona powtarzalność zdjęć – zdjęcia „przed” i „po” w tej samej pozycji dzięki wbudowanemu naprowadzaniu i ujednoliconemu oświetleniu.
  • Multi – spektralne obrazowanie. Wykorzystuje standardowe, spolaryzowane fotografowanie UV w celu  zapisania i umożliwienia pomiarów powierzchniowych oraz podpowierzchniowych skóry.
  • Technologia RBX. Badanie podpowierzchniowe cech Czerwonych i Brązowych dostarcza nieporównywalnej analizy i zdiagnozowanie m.in. rumienia, trądziku różowatego, popękanych naczyń krwionośnych, przebarwień czy trądziku.
  • Dostosowanie raportów do indywidualnych potrzeb. Zapewnia łatwy do zrozumienia nawet dla pacjentów opis wyników badania włącznie z zaleceniami odnośnie poprawy kondycji i dbania o cerę.
  • Kompleksowy obraz twarzy. Na ekranie systemu VISIA widoczna jest cała twarz od podbródka do linii włosów, co jest szczególnie przydatne przy analizie struktury skóry i zmarszczek.
  • Analiza frontalna i boczna. VISIA pozwala na analizę widoków z lewej i prawej strony oraz przodu twarzy. Każdy szczegół dotyczący kondycji cery klienta może być dokładnie zbadany i wyświetlony.
  • Symulacja procesu starzenia. Symulacja procesu starzenia pacjenta o 5-7 lat lub wizualizacja odmłodzenia pacjenta o 5-7 lat, poprzez usunięcie przebarwień i  zmarszczek.
  • Zbliżenia. Możliwość zrobienia zbliżenia jakiegokolwiek obszaru twarzy w celu przeprowadzenia precyzyjnej diagnozy. Okno z danym obrazem na ekranie pozwala na łatwą nawigację po nim.

WYNIKI- CO WYSZŁO?
dsc_3777dsc_3760
Cóż. Nie wiem czy była to kwestia reakcji skóry po laserze, która jeszcze do siebie nie doszła, czy zła pielęgnacja przez lata ale… wyniki nie pozostawiły żadnych złudzeń. Moja pielęgnacja była nieodpowiednia a skórze brakuje odżywienia. Jako, iż jestem posiadaczką cery mieszanej, wyszedł problem z porami. I to dość spory w porównaniu z moimi rówieśnikami mimo, iż na żywo problem wyglądał na znacznie mniejszy. (100%- super ponad średnią 50% przeciętnie, poniżej 50% poniżej średniej) moje pory otrzymały notę… 3% Dość niską notę otrzymały również moje plamki UV (22%) na które muszę bardzo uważać. Przyznałam się Agnieszce, że jedyną ochroną jaką stosowałam na co dzień to podkład z 15 UV. Dodatkowo krem do twarzy z filtrem 50+, który stosuję od niedawna okazał się skuteczny tylko jeśli nałożyłabym jego całe opakowanie… NA RAZ! Wiecie co jest w tym jeszcze gorsze? Krem ten kupowałam latem w aptece dla 6 miesięcznego Juniora! :O Nóż mi się w kieszeni otworzył!
KU PRZESTRODZE- NIE KUPUJCIE!:fullsizerender

dsc_3767asia-pScan wyniku badania skóry z programu VISIA.

Wyniki które mnie bardzo pocieszyły to nierówności na poziomie 93% oraz zmarszczki na poziomie 73%. Niestety wada wzroku sprzyja zmarszczkom wokół oczu, które u mnie okazały się charakterystyczne dla „krecików”.  Zaczerwienienie skóry również było na bardzo dobrym poziomie mimo zabiegu laserowego. Gdyby wyciąć dodatkowo zaczerwienienie od nosków okularów, wynik z pewnością byłby o niebo lepszy, ale nie narzekam!
Wiek mojej skóry, również okazał się bardzo przychylny, odmładzając mnie o 5 lat.

dsc_4085_1Po całej analizie, Agnieszka dokonała MAPY MOJEJ SKÓRY, czyli wyszczególniła problemy nad którymi będziemy się skupiać i pracować. Należą do niej:
– Przywrócenie równowagi hydro- lipidowej
– redukcja zmarszczek w okolicy oczu
– zmniejszenie porów

dsc_4086_1Agnieszka dokonała wizualizacji mapy mojej skóry, zaznaczając problemy skóry różnymi kolorami.

dsc_4088_1Po analizie WSZYSTKIEGO!!! Agnieszka rozpisała mi pielęgnacje jaką mam stosować przez kolejnych kilka miesięcy. Systematycznie, codziennie- 2x dziennie mam poświęcić do 15 min aby osiągnąć zamierzony cel- czy to dużo? Nie wydaje mi się. Więcej czasu spędzamy trzymając telefon w ręce i scrollując tablicę w FB czy IG.
Co najbardziej spodobało mi się przed rozpisaniem pielęgnacji? Agnieszka pyta się otwarcie jaki miesięczny budżet jesteśmy wstanie przeznaczyć na zakup produktów pielęgnacyjnych. Już za 150 zł jesteśmy wstanie obkupić się we wszystkie potrzebne produkty a to dlatego, że Agnieszka często zapisuje dwa produkty z dwóch różnych „półek cenowych” dzięki czemu, każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Oczywistą oczywistością jest również fakt, że kosmetyki które kupimy, skończą nam się w różnych odstępach czasowych, więc ich ponowne zakupienie, będzie rozłożone w czasie.

Najważniejsze wnioski które wyciągnęłam po spotkaniu:
– Kremy z filtrem UV- TYLKO MINERALNYM!!!
– Dążyć oraz zachować równowagę hyrdo- lipidową. Dzięki temu, toksyny/ chemikalia znajdujące się w kosmetykach czy powietrzu nie przenikną wgłąb skóry. Jest to nasz płaszcz ochronny, który należy bardzo starannie pielęgnować.
– Skórę należy ODŻYWIAĆ! Witaminy dostarczane razem z dietą, nasza skóra dostaje na samym końcu kolejki całego organizmu, o ile cokolwiek z niej dostanie, ponieważ to właśnie skóra jako ostatni narząd w naszym ciele, otrzymuje witaminy z naszej diety, dlatego musimy je NAKŁADAĆ zewnętrznie aby wspomóc odpowiednie funkcjonowanie.
– Najważniejsze wit. dla naszej skóry to A,C i E.
– Bez Agnieszki, nawet osoba która skończyła kosmetologie, często nie posiada wystarczającej wiedzy aby dobrać sobie czy klientce odpowiednią pielęgnację.
– Tak jak jesteśmy świadomi składników produktów spożywczych, tak powinna wzrastać nasza świadomość składników kosmetyków.
– Każda z nas powinna chociaż raz! Skonsultować swoją pielęgnacje z ekspertem takim jak Agnieszka. Nawet jeżeli nasza skóra nie jest problematyczna. Warto upewnić się, że dostarczamy naszej skórze wszystkiego czego potrzebuje.
– Osobiście wolę zainwestować w konsultacje ze Skin Ekspertem i mieć dobrze dobraną pielęgnacje, niż tracić krocie na kolejne produkty które często nie dostarczają odpowiednich składników bądź dostarczają toksyny i szkodzą zamiast pielęgnować naszą skórę.
– Jeżeli byłaś już u kilku/ kilkunastu Dermatologów, a nadal borykasz się z problemem skórnym, może warto jest rozważyć spróbować oddać się w ręce Skin Eksperta któremu będzie zależało na tym, aby Cię z tego problemu wyleczyć i uświadomić w odpowiedniej pielęgnacji? W moim przypadku pojedyncze wypryski, które pojawiają się u mnie w środkowych oraz dolnych partiach policzków, mogą sugerować zapychanie się porów poprzez właśnie nieodpowiednią pielęgnacje!

Po powrocie do domu, możecie sobie tylko pomyśleć o tym jak byłam.. zdołowana(porami) ale i zmotywowana! Po tym z jakim problemem się uporałam, dawałam sobie notę (skala 1-10) 6 za zadowolenie ze skóry. Po spotkaniu wzięła mnie refleksja na 3.  Nie sądziłam, że niektóre wyniki wyjdą tak słabo! Z drugiej strony były też te ponad przeciętne, także mam nadzieję że z tymi słabymi wynikami uda mi się dobić do średniej a te wysokie, utrzymać na tak samo dobrym poziomie jakim są obecnie.
WDECH- WYDECH i zaczynamy OPTYMALNĄ PIELĘGNACJE! Walkę o cerę w której równowaga hyrdo- lipidowa jest zachowana a skóra odpowiednio odżywiona. Będę wyczekiwać rezultatów a przede wszystkim kolejnego spotkania i badania u Agnieszki. Zobaczymy czy, bądź jaki postęp udało się uzyskać poprzez systematyczność, wytrwałość i odpowiednią pielęgnacje!
3majcie kciuki! Potrzebuję wsparcia jak powietrza!  <3

PS- Jeżeli macie do mnie jakiekolwiek pytania dot. mojej konsultacji śmiało piszcie w komentarzu pod tym postem. Odpowiem gdy tylko będę mogła!

Ściskam
logo-poziome-duzy-zloty-gradient

YouTube
Facebook
Instagram