WELCOME! :*

_DSC2712

We decided to do a session in the environment of the nature (water, rocks, sand, wind and sun) Decided that the styling will refer just the scenery. Blouse and skirt( elegant version) that I’m wearing in the shade of beige. Which is neutral color occurring in nature. However, the secret of this styling is hidden in the producer. Today I want to mention the collection CONSCIOUS by H&M. Clothing with this tag are recycled products.

What does that mean? This means that they have been processed with clothes that had previously been worn by someone else. Give clothes a second life, that’s what I personally like! In addition, you will receive a discount voucher for use in H&M stores! For more information about the action to which I invite you warmly, you can find here:

6

and here: http://www.hm.com/us/longlivefashion

Down below photo shoot! Enjoy! :*

___________________________________________________

Z racji iż, postanowiliśmy zrobić sesję w otoczeniu samej natury (woda, skały, piasek, wiatr i słońce) postanowiłam że ta stylizacja będzie nawiązywać idealnie do tej scenerii. Bluzeczka oraz spódniczka (elegancka wersja) którą mam na sobie jest w odcieniu beżu, czyli neutralnego koloru występującego w przyrodzie. Jednak cały sekret tej stylizacji kryje się w producencie. Dziś chciałam napomknąć o kolekcji CONSCIOUS marki H&M. Ubrania z tą metką są to wyroby po recyklingu.

Co to znaczy? To znaczy że zostały przetworzone z odzieży która wcześniej była używana przez kogoś innego. Po powtórnej obróbce marka H&M nadaje ubraniom drugie życie, co osobiście bardzo mi się podoba! Oddając swoje rzeczy które są zniszczone, lub  których najnormalniej w świecie nie będziesz nosić, otrzymasz kupon zniżkowy do wykorzystania w sklepach H&M !!! Więcej informacji o akcji do której serdecznie was ZACHĘCAM tu:

H&M

oraz tutaj: http://www.hm.com/pl/longlivefashion

Przyjemnego oglądania! :*

_DSC2840_DSC2873  _DSC2835 _DSC2805_DSC2832_DSC2795 _DSC2763 _DSC2728

Photos by: Carpe Diem studio

Did you like this post? Leave your feedback here: –> COMMENT <–

Podobał Ci się post? Skomentuj go tutaj: –> KOMENTARZ <–

 
Outfit:
Top- H&M
Skirt- H&M
sunnies- RayBan
Bracelets- MaxFoc
 

heart+sign

YouTube
Facebook
Instagram