Niewiarygodne jest to, jak my kobiety mamy małą wiarę w siebie i własne możliwości. Co rusz czytam o obawie przed utrzymaniem czy to własnej działalności, czy lokalu, w którym chciałabyś przyjmować swoje klientki. Nie inaczej było kilka dni temu podczas konwersacji z jedną z wizażystek. Postanowiła przestać pracować mobilnie na rzecz otwarcia własnego lokalu i przyjmowania klientek w odpowiednich warunkach. Obawiała się kosztów. Czy klientki nie zrezygnują z jej usług w momencie, jak przestanie dojeżdżać etc. Z racji, iż już 15 Stycznia 2018r. Rozpocznie się mój autorski kurs biznesowy on-line dla wizażystow:

„WIZAŻ- Jak zamienić pasję w dochodowy biznes”

Postanowiłam podzielić się z tobą częścią tego kursu i opublikować część prezentacji jednego z modułów. Przedstawiam w nim zestawienie pozytywów oraz negatywów obu opcji działalności.

Kubek w ręku z gorącą kawą jest? To zaczynamy! gaia-powder-002

Wiem, ile z was marzy o własnym studio wizażu, make up roomie bądź jakąkolwiek nazwę sobie wymyślicie. Decyzję o wynajęciu lokalu podjęłam już w 2015 r. Przyjmowanie klientek w domu, pomimo osobnego pomieszczenia, wejścia etc. bardzo mi przeszkadzało. Dojazdy wykluczyłam już po pierwszym roku działalności. Czułam, że profesjonalizm moich usług nie przekłada się na miejsce, w którym przyjmuję klientki. Do tego chciałam w końcu pomagać udoskonalać technikę makijażu innym wizażystom. Pragnęłam wynajęcia lokalu, do którego mogą wejść klientki prosto „z ulicy.” W którym jest poczekalnia, studio wizażu, zaplecze socjalne oraz toaleta. Wiedziałam, że będzie to wiązać się z ponoszeniem większych kosztów, jednak presja, jaką na sobie wywarłam była większa niż strach przed opłatami. Bardzo zależało mi, aby rozpocząć nowy sezon w nowym miejscu. Byłam świadoma prężnie rozwijającej się branży wizażu, dlatego chciałam odciąć się grubą kreską od osób, które działają w szarej strefie. Lokal udało mi się wynająć pod koniec 2016 r. Był to lokal o powierzchni 46 m2.
Szybko doszłam do wniosku, że lokal ten nie jest dla mnie do końca odpowiedni. Życie czasami podejmuje decyzje za nas i tak w połowie 2017 r. zmieniłam lokalizacje. Obecnie moje studio mieści się przy ul. Różanej 29 w Ostrowie Wielkopolskim. 76 m2: poczekalnia, biuro, studio wizażu, zaplecze socjalne, toaleta. A to wszystko 800 m od mojego miejsca zamieszkania. Nie mogłam prosić o więcej. Remont wykonywałam własnymi siłami z pomocą bliskich. Wpierw malowałam w poprzedniej lokalizacji twarze klientek, aby po skończonej pracy wziąć pędzel i wałek malarski do malując ściany. Do tego sztukateria, listwy przypodłogowe. Ile rzeczy się nauczyłam! Stworzyłam miejsce do którego chodzę z ogromną radością i niedoczekaniem. Jest to mój zdecydowanie drugi dom do którego zapraszam moje klientki. Które czują komfort wykonywanej usługi. Udało mi się stworzyć bardzo intymną przestrzeń, ponieważ makijaż profesjonalny to bardzo intymna usługa! Często jesteśmy jedynymi osobami, które widzą klientki bez makijażu! Warto o tym pamiętać. Mój stosunek do formy działalności już na pewno wywnioskowałaś. Jednak poniżej przedstawię twarde fakty!gaia-powder-004Są jednak sposoby na obniżenie kosztów wynajmu. Mówię o nich podczas kursu aby dać wam szerszy podgląd na tę opcję.

Oraz zestawienie dla działalności mobilnej:
gaia-powder-003Jak sama widzisz, przewaga nad działalnością stacjonarną jest bardzo zauważalna. Starałam się, aby zestawienie było jak najbardziej obiektywne i rzetelne. Uważam, że jeśli myślisz, o tym aby podwyższać poziom swoich usług, być w pełni profesjonalną wizażystką, prędzej czy później podejmiesz się wynajęcia lokalu do użytku wizażowego.

Statystyki:
zawodowy-wizaz%cc%87
zawodowy-wizaz%cc%87Jak już wspomniałam powyżej, biznes wizażowy w Polsce rozwija się bardzo prężnie. 36% wizażystek pracuje dopiero od roku! Wniosek? Przybywa wizażystek w bardzo szybkim tempie. Niestety często dziewczyny świadczą usługi bez zakładania działalności gospodarczej.
szara-strefaNajczęściej wynika to ze zbyt niskiej ceny makijażu ustalonej na samym początku, aby pokryć koszta prowadzenia działalności. Stąd też tak duża rozbieżność rynkowa, gdzie znajdziemy osoby, które swoje usługi wyceniają nawet za 50 zł.

PAMIĘTAJ!
Aby otworzyć własną działalność stricte wizażową, pracować na kosmetykach profesjonalnych oraz selektywnych średnio i wysoko półkowych, cena makijażu powinna się zaczynać od 130 zł. Poniżej tej kwoty biznes jest nieopłacalny. Brakuje pieniędzy na rozwój oraz inwestycję w kosmetyki. Otwierając własne studio, posiadasz wyższą cenę jednak jestem pewna, że twoja grupa docelowa klientek to doceni i będzie z chęcią wspierać Ciebie wiedząc, że działasz legalnie oraz rozwój nie jest Ci obojętny. Ponieważ wizaż to twoja pasja!

Ściskam
logo-jp-copper-kopia-kopia

Więcej informacji o kursie, kliknij na zdjęcie:
kurs-on-line-001

Jeżeli jeszcze go nie masz, kliknij na poniższe zdjęcie i pobierz profesjonalny formularz
pobierz-formularzsmall-words

www.joannaprzybylska.pl

YouTube
Facebook
Instagram