img_4642

Osoby o jasnej karnacji oraz ciemnych włosach dokładnie wiedzą, jak włosy na ciele potrafią uprzykrzyć życie. Nie inaczej było w moim przypadku! X lat temu będąc jeszcze poza granicami Polski, zauroczona wizją nie golenia nóg, poddałam się serii 9 zabiegów (!!!) usuwania włosów laserem IPL. Był to czas, w którym tylko takie lasery były dostępne na rynku. Mimo iż, kosmetolog nie gwarantowała 100% usunięcia problemu powiedziała, że jestem idealną kandydatką na tego rodzaju zabiegu laserowego (posiadam duży kontrast między odcieniem skóry a kolorem włosów.) Laser działa w następujący sposób. Wiązka wytwarzana przez laser, działa na melaninę zawartą we włosie, włos służy jako przenośnik do mieszka włosowego który zostaje uszkodzony. Dzięki czemu, włosy nie odrastają. Wydałam MNÓSTWO(!!!) pieniędzy niestety z mizernym skutkiem. Po pierwszym zabiegu, moje nogi były całe pokryte… STRUPAMI! Kosmetolog użyła zbyt wysokich parametrów i poparzyła mi skórę. Nie zraziłam się i chodziłam na dalsze serie. (Żeby być pięknym, trzeba cierpieć!- podobno) Owłosienie się osłabiło a włosy rosły zdecydowanie wolniej. Moje zapalenia mieszka włosowego znacznie ustąpiło. Efekt delikatniejszego zarostu utrzymywał się przez ok 2 lata. Po czym problem osiągnął swoje pierwotne nasilenie. Wracając do Polski, branża depilacji laserowej przechodziła na coraz lepszy poziom. Na rynku pojawiły się kolejne maszyny a razem z nimi lasery diodowe które w przeciwieństwie do laserów IPL, usuwają włosy na dobre. Zrażona do zabiegów laserowych i wizji wydania kolejnych tysięcy złotych na pozbycie się włosów, bardzo długo zwlekałam aby poddać się kolejnej serii. Wielogodzinne poszukiwania, czytanie artykułów, recenzji, dzwoniąc do różnych gabinetów z zapytaniem jakiego konkretnie lasera używają aby mieć pewność iż, tym razem podejmę słuszną decyzję… Mój wybór padł na Laser DeLux w Kaliszu przy ul. Górnośląskiej. Decyzję tą podjęłam w maju 2015r. Od Czerwca miałam rozpocząć serię. Właśnie wtedy gdy… dowiedziałam się że jestem w ciąży. Laser kazał mi czekać kolejny raz na siebie. Przez całą ciążę oraz okres karmienia piersią wracałam myślą oraz niedoczekaniem do momentu aż będę mogła pozbyć się raz na zawsze problemu depilacji. Dzień ten nastąpił w styczniu tego roku. Wtedy też przeszłam pierwszy zabieg laserowej depilacji.

img_4639

ODCZUCIA
Zapomniałam, jak bolesny potrafi być laser. Jednak nie wystarczająco bolesny aby mnie zniechęcić do kolejnych sesji! Przyznaję, że okolice bikini potrafią dać o sobie znać, podczas gdy większa głowica używana na całych nogach była przyjemna niemalże tak samo jak masaż! (TAK!, sama w to nie dowierzałam. )
lightsheer_glowice
Laser z mniejszą głowicą posiada jedną diodę, która pozbywa nas owłosienia. Duża głowica używana na większe partie ciała posiada ich aż 6, dzięki czemu depilacja laserowa skraca się 3 krotne! Dodatkowo skóra jest delikatnie zasysana (podciśnienie) co sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny umożliwiając dokładniejszą absorpcję energii w głąb ciała. W moim odczuciu zadziałało to zdecydowanie  na plus tego zabiegu.  img_4636Mimo zgrabnych i długich nóg, latem nie chodziłam zbyt dużo w szortach czy spódniczkach/ sukienkach. Powód możecie sobie dopisać same. Codzienne golenie całych nóg, potrafiło dość uprzykrzyć życie. Tym bardziej jeśli nogi, nawet prosto po ogoleniu nie są jedwabiście gładkie w dotyku to jakie mogły być nad ranem bądź po całym dniu. Myśl, że ktoś przez przypadek dotknie bądź otrze się o nogi gdy one mają sobie dużo do zarzucenia, skutecznie zakrywała je przed światem. Tego lata będzie inaczej! Tego lata nie będę się musiała zastanawiać CZY MOGĘ, tylko CZY CHCĘ założyć szorty czy spódniczkę. Takie małe coś, ale jakże ważne dla osób borykającymi się z problemem owłosienia czy zapalenia mieszka włosowego który z nóg robi pole minowe.

EFEKTY
Po samym zabiegu, nogi pokryte są czarnymi kropkami- czyli spalonymi włoskami.(Pozostałości po włosach w postaci czarnych kropeczek znikają już po kilku dniach.) Musimy odczekać ok. 1-3 tyg. aż włoski „wypadną”/ zostaną usunięte z naszego ciała.  Możecie to zaobserwować gdy pęsetą delikatnie chwycicie pojedynczy obumarły włosek, on po prostu wysunie się z mieszka włosowego na powierzchnie skóry. (Nie, nie martwcie się- one same wypadną! Cierpliwości! )Po tym okresie, nogi stały się zdecydowanie bardziej gładkie i przyjemne w dotyku nawet po kilku dniach po ogoleniu ich maszynką. Pierwszy zabieg usuwa nawet do 30-40% owłosienia. I rzeczywiście tak jest. Dlaczego nie 100%? Ponieważ włosy na naszym ciele są w różnych fazach wzrostu:
– Anagen- faza aktywnego wzrostu włosa. (pożądana faza do laserowej depilacji)
– Katagen- faza przejściowa wzrostu włosa.
– Telogen- Faza spoczynku włosa.
Wizualnie wygląda to tak:
fazy_wzrostu_wlosa
dlatego też potrzeba serii zabiegu (co 4-10 tyg.), aby podczas zabiegu mieć możliwość oddziaływać na każdy włos.
Więcej szczegółowych informacji na temat laserowej depilacji:

http://www.laserdelux.pl/kalisz/depilacja-laserowa

Poniżej mój efekt po pierwszym zabiegu laserem LightSheer Duet.

enlight1

Same widzicie różnicę. Na pierwszym zdjęciu, moja noga przed goleniem. Na środkowym zdjęciu widzicie moją nogę tuż przed zabiegiem, ok 6-8h po ogoleniu. (Do zabiegu należy usunąć owłosienie maszynką do golenia.) Oraz ostatnie zdjęcie prezentujące zarost po pierwszym zabiegu laserowym oraz po efekcie jaki jest na moich nogach po dwóch tygodniach od ostatniej depilacji zwykłą maszynką. Włoski są zdecydowanie bardziej miękkie, nogi delikatne w dotyku. W wyglądzie może jeszcze szału nie ma, ponieważ malutkie kropeczki (włoski) są nadal widoczne jednak jest to efekt tylko po jednym zabiegu. Należy przejść serie ok. 6 zabiegów aby móc oceniać efekt końcowy. 3-4 tygodnie przed oraz po zabiegu laserowym nie należy wystawiać ciała na słońce. Jeżeli laserowa depilacja dotyczy partii które mimowolnie będą wystawione na oddziaływanie promieni słonecznych np. twarz. Należy stosować kremy z filtrem 50 UV- 100% mineralnym aby ustrzec się przed przebarwieniami.
Jeżeli jesteście zainteresowane szczegółowymi informacjami, odsyłam was bezpośrednio do specjalistów –> Laser DeLux Kalisz <–
Specjalnie dla moich klientek oraz czytelników, mam zniżkę!
Na hasło: Joanna Przybylska, otrzymacie 20% zniżkę na pierwszy zabieg laserowej depilacji! <3

Ściskam
logo-poziome-duzy-zloty-gradient

YouTube
Facebook
Instagram