DSC_4411Dziś przygotowałam dla was wpis o aplikacjach które ułatwiły mi życie. W sklepie z aplikacjami znajdziecie zatrzęsienie aplikacji o tematyce „dziecko”. Jeżeli jesteś pedantycznie zorganizowana jak ja, na pewno przypadną i tobie do gustu. Ja postanowiłam postawić na trzy z nich. Począwszy od:
KALENDARZ CIĄŻY- mamaZONEDSC_4412
Wpisując datę ostatniej miesiączki, aplikacja oblicza w którym tygodniu ciąży jesteś. Kalendarz podzielony jest na trzy trymestry ciąży
Pierwszy trymestr 1-15 tyg.
Drugi trymestr 16-29 tyg.
Trzeci trymestr 30-40 tyg.
DSC_4414
Aplikacja co tydzień informuje Cię o przebiegu ciąży tj. co się zmienia w twoim ciele oraz proces rozwoju dziecka ukazany w bardzo fajnych filmikach. Dodatkowo do obejrzenia są również wypowiedzi ekspertów (Przydałby się mały update :/- filmiki strasznie mnie osobiście męczyły.)
Możesz wyczytać również informacje, głównie to samo co w animacjach rozwoju dziecka oraz porady. Głównie dotyczące twojego samopoczucia oraz jak zwalczać ciążowe dolegliwości.
Jest to jedna z prostszych, dostępnych aplikacji. Przejrzyj je dokładnie. Są inne, w których możesz kontrolować swoją wagę, miarę oraz dodawać zdjęcia z poszczególnych okresów ciąży.
Full Term
DSC_4416
Aplikacja służąca do mierzenia częstotliwości skurczy oraz ruchów dziecka. Dodatkowo masa informacji na temat rozwoju dziecka. Wszystko przyjaźnie podane, jednak w języku angielskim.
Ostatnia aplikacja… ZBAWIENNA!!!
Baby Tracker
DSC_4419
Wracając do domu, pierwszy problem jaki się pojawił było: „O której on zasnął? 16:20 czy 16:40?” „Ile pampersów zostało zużytych i z jaką zawartością?” „Jak długo karmiłam?” Pomyślałam, na pewno musi być jakaś fajna aplikacja. Nie myliłam się!
Aplikacja pomaga śledzić poczynania dziecka przez cały dzień, tworząc listę, statystyki itp. Dzięki aplikacji wiesz:
– Ile oraz kiedy wypił mleka oraz z której piersi
– kiedy miał zmienioną pieluszkę oraz jaka była jej zawartość do wyboru: mokra, brudna, mix oraz sucha.
– o której zasnął i jak długo spał. Kontrolujesz na bieżąco czy wybudza się w określonym okresie czasu.
do wyżej wymienionych podpunktów, istnieje możliwość ustawienia alarmu z opisem: karmienie/ zmiana pieluchy czy sen.
Dodatkowo aplikacja daje możliwość zapisu;
– pomiarów dziecka z datą
– dodania zdjęć
– aktywności dziecka: czołganie się/ czytanie książki/ czas spędzony przed TV itp.
– kąpiel
– lekarstwo czy szczepienie.
Ostatnią pozycją jest odciąganie pokarmu: w jakiej godzinie/ ilości/ której piersi pierwszej oraz do wyboru czy byly poszczególne piersi z których został odciągnięty pokarm czy z obu. Dzięki czemu będziesz wiedzieć od której piersi zacząć następnym razem.
Wszystkie raporty są zapisywane z datą. Dzienne, jak i porównanie statystyk na przestrzeni: tygodnia, miesiąca, ostatnich 30 dni oraz ostatnich siedmiu dni.
Dajcie znać jakie aplikacje wy używacie/ używałyście, które sprawdziły się w 100%!
Ściskam :*
logo FS
YouTube
Facebook
Instagram