14232968_1079611445468923_4121814320544570777_nZ biegiem czasu nasza skóra, zwłaszcza na twarzy, staje się coraz mniej napięta, traci elastyczność i regeneruje się wolniej. Powodem jest osłabienie mięśni i pogorszona sprawność włókien kolagenowych.
Problem opadającej powieki nie zawsze dotyka osoby starsze. Zdarza się że ta przypadłość pojawia się u osób młodych, a nawet u dzieci. Przyczyna czasami może być bardzo poważna np.: dystrofia mięśniowa, nowotwór, udar mózgu. Jeśli problem pojawił się nagle powinniśmy udać się do lekarza.
Niekiedy opadająca powieka jest nie  tylko problemem estetycznym, ale również zdrowotnym. Wiotczejący nadmiar skóry na powiece po prostu ogranicza nam pole widzenia, co może utrudnić codzienne funkcjonowanie.
Już przy codziennej pielęgnacji powinniśmy pamiętać również o okolicy oka. W ten sposób możemy opóźnić proces starzenia się naszej skóry. Procesy starzenia zaczynają się gdy jeszcze nie są widoczne gołym okiem, dlatego warto zacząć dbać o ten aspekt wcześniej.
Nasza skóra najlepiej regeneruje się w nocy, dlatego niezmiernie ważny jest również sen i ograniczenie stresu.
Jeżeli podczas codziennych obowiązków lub pracy jesteśmy narażeni na promieniowanie światła np. z komputera, powinniśmy robić częste przerwy, by nie narażać się na ciągłe mrużenie oczu, które powoduje nadmierne marszczenie i rozciąganie się skóry.
Skóra wokół oczu powinna być odpowiednio nawilżona, ponieważ sucha i krucha dużo szybciej się starzeje, jednak już po 25 roku życia powinniśmy używać kremów przeciwzmarszczkowych. Bardzo ważny jest dokładny i delikatny demakijaż specjalnymi kosmetykami przeznaczonymi do użytku w okolicach oka.
Bardzo często w parze z opadającą powieką pojawiają się zmarszczki wokół oczu czyli „kurze łapki”.”Kurze łapki” to rodzaj zmarszczek mimicznych zlokalizowanych pod i wokół oczu. Za ich powstanie odpowiadają m.in.: geny, wiek lub dieta.
Im wcześniej zaczniemy dbać o naszą skórę, tym lepiej będzie ona wyglądała, jeśli mimo naszej pielęgnacji powieki zaczną opadać, a kurze łapki będą już widoczne, warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. W dzisiejszych czasach możemy wiele niedoskonałości likwidować bez użycia skalpela, np. innowacyjną maszyną kosmetyczną LipoMax.

LipoMax jako nieliczna maszyna na świecie integruje niezwykle zaawansowane techniki zabiegowe w jednym urządzeniu. W maszynie wykorzystuje się aż 3 technologie:
-RF bipolarny do remodelingu i termolipolizy
-podczerwony laser biostymulujący
-podciśnienie

Połączone techniki pozwalają wygładzić zmarszczki, pozbyć się worków i cieni pod oczami oraz zniwelować opadającą powiekę. Przy pomocy aparatu  wykonujemy lifting i odmłodzenie skóry poprzez bezpieczne podgrzanie kolagenu do temperatury 60 stopni C, co wywołuje natychmiast skurcz, a następnie z biegiem czasu odnowę i regenerację kolagenu oraz powstanie nowych jego włókien.
Zabieg jest niezwykle bezpieczny i bezbolesny, należy wykonać serię minimum 4 zabiegów w odstępie tygodniowym.

Pozdrawiam,
Joanna Walczak

14225584_1079611415468926_3472334612395470128_n

YouTube
Facebook
Instagram